Anestezi gerektiren uygulamalarda aç olarak geliniz. İlaç alerjiniz varsa sorumlu birime bildiriniz. Röntgen, Nükleer Tıp, Manyetik Rezonans, Bilgisayarlı Tomografi, Kemik Dansitometre ve Mammografi incelemelerinde gebelik veya şüpheli gebelik durumunda doktorunuza veya ilgili birime bildiriniz.Araştırılan bölge ile ilgili eski tetkikleriniz veya ameliyat notları v.b. belgeleri yanınızda bulundurunuz.
CHECKUP: 10 - 12 saatlik açlık gereklidir.

LAB ( BİOKİMYA ):Çoğunlukla 10 - 12 saatlik açlık önerilmektedir.

MİKROBİYOLOJİ ve RİA HORMON LABORATUVARI:Açlık gerekmemektedir.

ULTRASONOGRAFİ BATIN USG: Tetkike aç olarak geliniz.Varsa önceki tetkiklerinizi getiriniz.

ULTRASONOGRAFİ PELVİK USG: Tetkike gelmeden önce 3-4 bardak su veya çay v.b. sıvı alarak mesane dolu olarak geliniz.Varsa önceki tetkiklerinizi getiriniz.

TRANSREKTAL USG: Randevu saatinden iki saat önce makattan Libalax veya Fleet ( Microlavman ) 2 kutu sıkılarak bağırsak temizliği yapılmalıdır.Açlık veya idrara sıkışmanız gerekmiyor.

RENAL RENKLİ DOPPLER :Tetkike aç olarak geliniz.

ÖMD( Ösofagus Mide Duedenum ):Tetkike aç olarak geliniz.

İNCE BARSAK GRAFİSİ:Tetkike aç olarak geliniz.

KOLON GRAFİSİ: Gelmeden bir gün önce akşam hafif bir yemek yedikten sonra size verilen reçetedeki barsak temizleyici ilacı kullanınız.Sabah aç olarak geliniz.

İVP ( İntra Venöz Pyelografi ): Gelmeden bir gün önce akşam hafif bir yemek yedikten sonra size verilen reçetedeki barsak temizleyici ilacı kullanınız.Sabah aç olarak geliniz.

BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ ( BT ):Karın bölgesi incelemelerinde ( Batın tomografisi ) tetkike mutlaka aç olarak geliniz.Diğer bölge tomografi incelemeleri için aç olmanız gerekmiyor. Ancak bazen damardan ilaç uygulaması gerektiği için aç olmanız tercih edilebilir. Varsa önceki tetkiklerinizi getiriniz.

MANYETİK REZONANS ( MR ): Karın bölgesi incelemelerinde aç olarak geliniz.Diğer bölgelerin incelemesinde hazırlık gerekmemektedir.

MULTİSLİCE TOMOGRAFİ ( MSCT ) - SPİRAL CT : Bakınız MSCT

PET CT :Bakınız PET CT

MYOKARD PERFÜZYON SİNTİGRAFİSİ: Gelmeden 2 gün öncesinden başlayarak doktorunuzun onayı ile herhangi bir tansiyon ilacı kullanmayınız. Aç yada tok olmayınız ( Hafif kahvaltı veya öğle yemeği ), Rahat bir giysi seçiniz ve spor ayakkabısı getiriniz. Test günü için randevularınızı iptal ediniz.Merkezimizde işlemleriniz 4-5 saat sürecektir. Daha önce size uygulanan bütün test sonuçlarınız getiriniz. Lütfen tetkikinizin zamanında yapılabilmesi ve randevunuzun ertelenmemesi için mutlaka randevu saatinde geliniz.

 

Kadın Chek-Up Programları    
 
35 Yaş Altı   Executive
35-50 Yaş Arası   Full Executive
50 Yaş Üzeri  
     

 

Erkek Chek-Up Programları    
 
35 Yaş Altı   Executive
35-50 Yaş Arası   Full Executive
50 Yaş Üzeri  
     


Diğer Chek-Up Programları    
 
Kalp Check-Up Paneli - 1   Kalp Check-Up Paneli - 2