Manyetik Rezonans   Bilgisayarlı Tomografi

MR, vücut doku ve organlarının X-ışını gerektirmeksizin oldukça detaylı resimlerinin oluşturulduğu bir görüntüleme yöntemidir.

 

Bilgisayarlı tomografi uzun yıllardan beri kullanılan görüntüleme yöntemlerinden birisidir.

     
 
     
Dijital Röntgen   Kemik Mineral Dansitometre

Uzaktan kumandalı dijital röntgen cihazı ile rutin tetkikler ( akciğer, sinüs, omurga vb. ) kısa sürede yapılabilmektedir.

 

Osteoporoz ( Kemik Erimesi ) kemiklerdeki kalsiyum miktarının azalması sonucu oluşan bir tablodur. Kemikler dayanıklılığını yitirerek kırılgan bir hal alır.

     
 
     
Meme Kanseri Ve Mammografi   4 Boyutlu Renkli Ultrason (4D-Us)

Meme kanseri kadınlarda en sık rastlanan kanser türüdür. Dünyada her 10 kadından birisi hayatının herhangi bir evresinde bu hastalığa..

 

Ultrason (US) teknolojisindeki gelişmeler, daha önce iki boyutlu olarak izlenen yapıların üç boyutlu olarak incelenmesini sağlamıştır. Belirli bir hacmi tarama..

     
 
     
Renkli Doppler Ultrason   US Veya BT Eşliğinde Biyopsi

Ultrason uzun yıllardan beri güvenle kullanılan, radyasyon içermeyen, tetkik süresi kısa ve kolay tekrarlanabilen bir yöntemdir. İnsan kulağının işitmediği

 

Vücuttaki anormal ve şüpheli görünen yapılardan hücre, sıvı ve doku örneği alınarak hücresel düzeyde incelenmesine biyopsi denir. Biyopsi iki türlü uygulanır: